zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 41x

Skalničky : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Kernera

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Kernera saxatilis (Vápnička skalní)

Roste v trsech v Alpách, Pyrenejích, Karpatech, na Apeninském poloostrově a Balkáně. Dorůstá výšky (5 -) 15 - 30cm. Listy vytvářejí přízemní růžici, maji obvejčitý až kopinatý tvar plynule přecházející do řapíku, délku 1 - 8cm, šířku 0,3 - 1cm, lodyžní listy jsou menší a užší. Kvete bílými květy v prodlouženém hroznu, kališní lístky jsou obvejčité, dlouhé 2 - 2,5mm a korunní lístky jsou dlouhé 3,5 - 4mm a široké 2mm. Plodem je vejčitěkulovitá šešule délky 2,5 - 3mm, šířky 1,8 - 2mm a obsahuje 2 - 5 semen. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují ji skalní pukliny, chudá dobře propustná vápenitá půda, dostatek vody a polostín.

Množí se semeny, dělením nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Camelina myagrodes, Camelina saxatilis, Cochlearia decipiens, Cochlearia saxatilis, Crucifera kernera, Gonyclisia saxatilis, K. decipiens, K. myagroides, K. saxatilis, K. saxatilis subsp. saxatilis, Myagrum auriculatum, Myagrum saxatile


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021