zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 10x

Skalničky : Rosopsida / Ranunculales / Ranunculaceae / Knowltonia

Knowltonia vesicatoria

Roste v JAR jako trvalka. Dorůstá výšky 0,2 - 0,6 (i 1,2)m. Pod zemí vytváří vodorovný oddenek. Listy vytvářejí přízemní růžici, jsou 3četné, a to i opakovaně, vlastní lístky jsou vejčité, pilovité, kožovité, na bázi mělce srdčité a řapík je pochvatý. Květenstvím je okolík, vlastní květy vyrůstají ve spirále, kališních lístků je 8 - 23ks, jsou podlouhlé, bělavé nebo nazelenalé, korunní lístky zcela chybí a má velký počet tyčinek. Plodenstvím je souplodí drobných načervenalých bobulí.

Roste v křovinách s půdou bohatší na živiny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Adonis laserpitiifolia, Adonis vesicatoria, Anamenia laserpitiifolia, Anamenia vesicatoria, Christophoriana vesicatoria

Popis rodu Knowltonia

Roste zejména v JAR a Jižní Americe.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Ranunculaceae (Pryskyřníkovité)

Existuje asi 2500 druhů a 60 rodů. Zpravidla se jedná o jednoleté byliny. Méně častěji se setkáte s polokeři, keři nebo dokonce liánami. Listy mohou mít palisty, okraje zase laloky, zoubky nebo jsou celistvé. Žilnatina čepele je dlanitá nebo zpeřená. Květy bývají oboupohlavné, vykvétají samostatně nebo v latách, vrcholících, okolících či klasech. Počet okvětních lístků začíná na 4, nejčastěji jich je 5. Plodem bývá měchýřek nebo nažka, vzácněji bobule nebo tobolka. Rostliny jsou jedovaté.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek