zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 280x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Laurocerasus (Bobkovišeň)

Podle některých pojetí náleží do rodu Prunus. Jedná se o stálezelené keře nebo stromy. Listy jsou kožovité. Kvete drobnými květy v úžlabních hroznech, kalich mají 5tilaločný, laloky opadávají, korunních lístků je 5, jsou bílé, opadavé, tyčinek mají 15 - 30 a semeníky jsou přisedlé. Plodem je téměř kulovitá 1semenná peckovice.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Laurocerasus ilicifolia

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

LaurocerasusIlicifolia.jpg
797 x 1200 px
579.53 kB LaurocerasusIlicifolia2.jpg
1200 x 900 px
534.07 kB

Laurocerasus myrtifolia

Roste v Karibiku v podobě stromu. Dorůstá výšky až 12m při průměru kmene do 40cm. Borka je téměř hladká a červenohnědá. Listy jsou téměř kožovité, eliptické až elipticky vejčité, dlouhé 5 - 10cm, špičaté až otupělé, báze zúžená nebo tupá, povrch lesklý, holý, spodní strana matná, okraj celokrajný a řapíky jsou dlouhé 1cm. Kvete v hustých hroznech, květy mají 0,4 - 1,2cm stopky, kališní lístky zubaté, korunní široce obvejčité. Plodem je kulovitá oranžovohnědá peckovice o průměru 0,9 - 1,2cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Celastrus myrtifolius, Prunus myrtifolia, Prunus sphaerocarpa


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019