zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 74x

Vodní a bahenní : Magnoliopsida / Lamiales / Plantaginaceae

Littorella (Pobřežnice)

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Littorella australis

Roste v Čile, Argentíně a na Falklandských ostrovech.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Littorella uniflora (Pobřežnice jednokvětá)

Roste od Islandu po Černé moře. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 2 - 15cm. V hlubších vodách dokáže dorůst délky i 4m. Pod zemí vytváří krátký oddenek. Listy vytvářejí přízemní růžici, z paždí vyrůstají plazivé výběžky, které v listových růžicích opět zakořeňují, vlastní listy jsou zelené, čárkovité až šídlovité, dlouhé 2,5 - 10cm a široké 1 - 3mm. Kvete jednopohlavnými 4četnými květy v paždí listů, koruna je bílá, dlouhá 4mm. Samčí má kalich i korunu délky 4mm, samičí vyrůstají po 2 na bázi stvolu. Plodem je eliptická tvrdá nažka délky 1,5mm. Patří mezi chráněné druhy C1.

Vyhovuje ji čistá studená voda s písčitým dnem chudým na živiny. Roste jak ve vodě, tak v bahně nebo na vyschlých dnech.

Množí se semeny.

LittorellaUniflora.jpg
1167 x 875 px
377.02 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: L. americana, L. uniflora var. americana


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019