zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 18x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae

Loliolum

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Loliolum subulatum

Roste v Maroku, Turecku, Středním Východě, Kavkaze, Íránu, Pakistánu a Afganistánu v trsech. Dorůstá výšky 5 - 20cm. Stébla jsou tuhá. Listy jsou čárkovité, svinuté, dlouhé 0,5 - 5cm, na horní straně krátce ochlupené, pochvy jsou nafouklé s krátkými oušky. Květenstvím je jednostranný hrozen z klásků délky 1,5 - 6cm. Plodem je obilka délky 1,5 - 2mm.

Vyhovují mu vápencové podklady, stepi, úhory, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Agropyron subulatiforme, Agropyron subulatum, Elytrigia repens var. subulatum, Festuca orientalis, L. orientale, Nardurus orientalis, Nardurus subulatus, Triticum subulatum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020