zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 53x

Subtropické popínavé a převislé : Magnoliopsida / Dipsacales / Caprifoliaceae / Lonicera

Lonicera henryi (Zimolez Henryův)

Pochází ze západní Číny. Patří mezi stálezelené ovíjivé keře (bez opory poléhavý až půdokryvný). Dorůstá výšky 3 - 4m. Větve jsou ochlupené a duté. Listy jsou vstřícné, dlouze vejčité až kopinaté, dlouhé 4 - 10cm, horní strana tmavězelená, brvitá, lesklá, spodní na centrálním žebru ochlupená, bledězelená, lesklá, špičatá, báze bývá srdčitá a řapíky jsou dlouhé 0,3 - 1,2cm. Kvete hnědočervenými 2pyskými žlutočervenými až červenými dlouze trubkovitými párovými květy, mají délku 1,5 - 2cm a stopku délky 0,2 - 1cm. Plodem je černá kulatá bobule. Existuje vnitrodruhový taxon:

Potřebuje lehkou půdu bohatou na živiny a plné slunce nebo polostín.

LoniceraHenryi.jpg
1024 x 768 px
105.75 kB LoniceraHenryi2.jpg
720 x 960 px
296.42 kB LoniceraHenryi3.jpg
576 x 768 px
173.95 kB LoniceraHenryi4.jpg
1024 x 768 px
96.96 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Caprifolium henryi

Popis rodu Lonicera

cenikceny již od 11,00 Kč s DPH

Pocházejí především z Asie. Jedná se o opadavé nebo vzácně stálezelené keře nebo polokeře, někdy i nízké stromu. Habitus je vzpřímený nebo ovíjivý až plazivý. Výška se pohybuje mezi 3 - 4m. Větve jsou duté, přerušované pouze dření. Listy jsou vstřícné, někdy přeslenité, krátce řapíkaté, papírovité až kožovité, celokrajné, vzácně zubaté nebo dělené. Květy jsou 5tičetné, 2pyské, vzácně pravidelné, tyčinek 5, jsou seskupené v úžlabních vidlanech nebo hlávkách anebo 3 - 6tičetných lichopřeslenech, koruna bývá dlouze nebo krátce trubkovitá, zvonkovitá, válcovitá nebo nálevkovitá, barva bílá, žlutá, červená nebo růžovočervená. Plodem je bobule s několika semeny v barvě červené, modročerné nebo černé. Existují vnitrodruhové taxony:

Nejsou náročné na stanoviště a nemají specielní nároky na půdu. Mohou se vysazovat na slunce i do stínu, kde stín je lepší varianta. Můžeme je také podle libosti seřezávat. Květy na keřích vydrží po dlouhou dobu a krásně voní. Je vhodný pro tvorbu živých plotů.

Množí se semeny, dřevitými řízky anebo hřížením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019