zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 250x

Subtropické popínavé a převislé : Magnoliopsida / Dipsacales / Caprifoliaceae / Lonicera

Lonicera henryi (Zimolez Henryův)

Roste v Číně v podobě stálezeleného ovíjivé keře (bez opory poléhavý až půdokryvný). Dorůstá výšky 3 - 4m. Větve jsou ochlupené a duté. Listy jsou vstřícné, dlouze vejčité až kopinaté, špičaté, tmavě zelené, brvité, lesklé, dlouhé 4 - 10cm, báze bývá srdčitá, spodní strana na centrálním žebru ochlupená, bledě zelená a řapíky jsou dlouhé 0,3 - 1,2cm. Kvete hnědě červenými 2pyskými žlutě červenými až červenými dlouze trubkovitými párovými květy, mají délku 1,5 - 2cm a stopku délky 0,2 - 1cm. Plodem je černá kulatá bobule. Existuje vnitrodruhový taxon:

Potřebuje lehkou půdu bohatou na živiny a plné slunce nebo polostín.

LoniceraHenryi.jpg
1024 x 768 px
105.75 kB LoniceraHenryi2.jpg
720 x 960 px
296.42 kB LoniceraHenryi3.jpg
576 x 768 px
173.95 kB LoniceraHenryi4.jpg
1200 x 900 px
167.13 kB

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

klimatická USDA zóna: 4 - 10

Synonyma: Caprifolium henryi

Popis rodu Lonicera

cenikceny již od 12,00 Kč s DPH

Roste zejména v Asii v podobě opadavého (i stálezeleného) vzpřímeného, ovíjivého až plazivého keře nebo polokeře, někdy i nízké stromu. Dorůstá výšky 3 - 4m. Větve jsou duté, přerušované pouze dření. Listy jsou vstřícné, někdy přeslenité, krátce řapíkaté, papírovité až kožovité, celokrajné, vzácně zubaté nebo dělené. Květy jsou 5tičetné, 2pyské, vzácně pravidelné, tyčinek 5, jsou seskupené v úžlabních vidlanech nebo hlávkách anebo 3 - 6tičetných lichopřeslenech, koruna bývá dlouze nebo krátce trubkovitá, zvonkovitá, válcovitá nebo nálevkovitá, barva bílá, žlutá, červená nebo růžově červená. Plodem je bobule s několika semeny v barvě červené, modro černé nebo černé. Existují vnitrodruhové taxony:

Nejsou náročné na stanoviště a nemají speciální nároky na půdu. Mohou se vysazovat na slunce i do stínu, kde stín je lepší varianta. Dobře snáší řez. Květy na keřích vydrží po dlouhou dobu a krásně voní. Je vhodný pro tvorbu živých plotů.

Množí se semeny, dřevitými řízky anebo hřížením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek