zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 56x

Keře : Magnoliopsida / Myrtales / Myrtaceae

Lophomyrtus

Roste na Novém Zélandě v podobě stálezeleného keře nebo nízkého stromu. Listy jsou růžově fialové až nahnědlé, červené nebo bronzově zelené a aromatické. Kvete malými bílými květy. Plodem jsou tmavě červené bobule. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovuje mu plné slunce a dobře propustná půda bohatá na živiny. Dobře snáší řez.

Množí se semeny nebo řízky.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Lophomyrtus bullata

Roste na Novém Zélandě v podobě keře. Dorůstá výšky do 8m. Větve jsou v mládí plstnaté. Listy jsou eliptické, široce vejčité až prakticky kulaté, tupé až špičaté, puchýřnaté, prakticky kožovité, tuhé, v mládí plstnaté, tmavě zelené až žlutě zelené, mohou být červeně, hnědě nebo černě skvrnité (záleží na intenzitě slunce), dlouhé (1,5 -) 2,5 - 5cm, široké 1 - 2cm a řapíky jsou dlouhé 2 - 5mm. Kvete samostatnými úžlabními bílými květy o průměru 1,2 - 2cm, kališní lístky jsou tupé až zašpičatělé a korunní lístky jsou prakticky kulaté. Plodem je tmavě červená až černá široce vejčitá bobule délky do 1cm. Existuje vnitrodruhový taxon:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

klimatická USDA zóna: 9 - 10

Synonyma: L. aotearoana, Myrtus aotearoana, Myrtus bullata, Myrtus bullata unr. ramarama

Lophomyrtus obcordata

Roste na Novém Zélandu v podobě keře. Dorůstá výšky do 5 - 6m. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou obsrdčité, kožovité, v zimě bronzové, dlouhé i široké 0,5 - 1,2cm, široké 0,5 - 1cm, báze je klínovitá, zvlněná a řapíky jsou dlouhé do 1mm. Kvete samostatnými bílými úžlabními květy o průměru 6 - 8mm na 1 - 2cm stopce, kališní lístky jsou podlouhlé, špičaté, puchýřnaté a korunní lístky jsou prakticky kulaté. Plodem je tmavě červená až fialová bobule velikosti 6mm a obsahuje hnědá ledvinitá semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

klimatická USDA zóna: 8 - 10

Synonyma: Eugenia obcordata, Myrtus obcordata

Lophomyrtus x ralphii

Kříženec L. bullata a L. obcordata. Roste v podobě vzpřímeného keře (i stromu). Dorůstá výšky 2m. Listy jsou dlouhé 1,8cm a široké 1,6cm. Kvete světle růžovými květy. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

klimatická USDA zóna: 8 - 10

Synonyma: L. bullobcordata, Myrtus bullobcordata, Myrtus ralphii, Myrtus ralphii unr. purpurea


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek