zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 4x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Belloa

Belloa chilensis

Roste v Argentině a Čile v kobercových porostech jako trvalka. Dorůstá výšky 1 - 5cm. Stonky jsou plazivé, větvené a dokáží znovu zakořenit. Listy vytvářejí na koncích stonků růžici, jsou husté, střídavé, obvejčité až kopisťovité, ochlupené, dužnaté, oboustranně plstnaté, dlouhé 0,3 - 1cm, široké 1,5 - 3mm a báze klínovitá. Květenstvím je bílý vrcholový i úžlabní úbor vyrůstající po 2 - 4ks, zákrov je válcovitý, dlouhý 4 - 9mm, zákrovní listeny jsou ve 4 řadách, vejčité, špičaté, krajní květy nitkovité, bělavé až nafialovělé a trubkovitých květů je 3 - 5ks. Plodem je nažka s chmýrem.

Vyhovuje mu dobře propustná půda bohatší na živiny, vlhko a plné slunce.

Množí se semeny, dělením nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Chevreulia nivea, Gnaphalium frigidum, Lucilia araucana, Lucilia chilensis, Lucilia frigida, Lucilia nivea

Popis rodu Belloa

Roste v Jižní Americe. Květenstvím je úbor. Plodem je nažka s chmýrem.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek