zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 94x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Lyonothamnus

Rodové jméno bylo vybráno na počest svého objevitele, jednoho z prvních usedlíků Los Angeles jménem W. S. Lyon a řeckého slova pro keř. Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Lyonothamnus floribundus

Roste v USA v podobě stálezeleného stromu (i keře) s úzkou korunou. Dorůstá výšky 5 - 15m při průměru kmene do 25cm. Borka je hnědě červená a odlupuje se. Větve jsou červeně oranžové a v mládí ochlupené. Listy jsou vstřícné, úzce kopinaté, mohou být až hluboce laločnaté, tmavě zelené, lesklé, dlouhé 10 - 20cm, báze je zakulacená až sbíhavá, spodní strana je plstnatá a řapíky jsou dlouhé 1,2 - 3,5cm. Květenstvím je chocholík šířky 10 - 25cm, vlastní květy jsou bílé až světle béžové, 5tičetné, mají 2 - 3mm stopku, šířku 1cm, kališní lístky mají velikost 1,5 - 2mm a korunní lístky jsou široké 2 - 3mm. Plodem je 2 (i 3)komorový vejčitý až kopinatý hnědý měchýřek a obsahuje 2 - 4 eliptická zakulacená nebo uťatá semena. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje mu dobře propustná půda bohatá na živiny, plné slunce nebo polostín a chráněné místo.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

klimatická USDA zóna: 9 - 11


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek