zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 71x

Traviny : Liliopsida / Poales / Poaceae / Miscanthus

Miscanthus sinensis (Ozdobnice čínská)

cenik ceny již od 249,70 Kč s DPH

Pochází z východní Asie. Roste ve vzpřímených vysokých trsech. Dorůstá výšky 1m, v době květu podle kultivaru až 3m. Listy jsou mírně převislé. Existují vnitrodruhové taxony:

Potřebuje plné slunce (i polostín) v půdě bohaté a stále alespoň mírně vlhké půdě. U nás je zimovzdorná. Na podzim se trs sváže, aby do stébel v zimě nevnikla voda, která by rostlinu v mrazu roztrhala a na jaře se následně provádí sestřih až k zemi.

Množí se dělením trsů.

MiscanthusSinensis.jpg
1200 x 797 px
581.18 kB MiscanthusSinensisGracillimus.jpg
1024 x 768 px
327.49 kB MiscanthusSinensisHermannMussel.jpg
615 x 820 px
157.74 kB MiscanthusSinensisHermannMussel2.jpg
615 x 820 px
92.3 kB MiscanthusSinensisZebrinus.jpg
576 x 768 px
189.03 kB MiscanthusSinensisZebrinus2.jpg
576 x 768 px
107.45 kB MiscanthusSinensisZebrinus3.jpg
576 x 768 px
149.41 kB MiscanthusSinensisZebrinus4.jpg
576 x 768 px
171.4 kB

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Popis rodu Miscanthus

cenikceny již od 249,70 Kč s DPH

Je známo asi 15 druhů této ozdobné trávy. Pochází z Afriky a jižní Asie, především Číny, Koreje a Japonska. Patří mezi trvalky. Dorůstá do výšky až 2 (i 4)m a občas se jí říká Čínský rákos.

Postřebuje slunné místo a výživnou zvlhčenou propustnou půdu. Dokáže ale přežít i v polostínu, ovšem za cenu menšího vzrůstu. Odolávají našim zimám, ale určitě se vyplatí zakrytí např. chvojím.

Množí se dělením trsů nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek