zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 128x

Traviny : Liliopsida / Poales / Poaceae / Mnesithea

Mnesithea laevis

Roste v Číně, Tchaj-wanu, Japonsku, Indii, Indonésii, Pákistánu, Afganistánu, Myanmaru, Filipínách, Srí Lance, Thajsku, Vietnamu a Tichomoří jako trvalka. Dorůstá výšky 0,2 - 1m. Pod zemí vytváří krátký oddenek. Listy jsou špičaté, dlouhé 3 - 25cm a široké 2 - 5mm. Květenstvím je vrcholový i úžlabní hrozen délky 5 - 15cm, klásky jsou přisedlé a ldouhé 3 - 4mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Diperium cylindricum, Hemarthria perforata, M. laevis var. hirta, Ophiuros laevis, Ophiuros perforatus, Ophiuros undulatus, Ophiurus laevis, Paspalum cochinchinense, Rottboellia corymbosa var. cochinchinensis, Rottboellia laevis, Rottboellia monostachya, Thyridostachyum laeve

Popis rodu Mnesithea

Roste v Asii, Austrálii a Tichém oceánu jako trvalka (i jednoletka). Stonek je mohutný a zpravidla větvený. Listy jsou čárkovité. Květenstvím je válcovitý hrozen.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek