zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 447x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Lamiales / Boraginaceae

Moltkiopsis

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Moltkiopsis ciliata

Roste od severozápadní Afriky po západní Asii v podobě polokeře. Dorůstá výšky 20 - 35cm. Větve jsou v mládí bíle plstnaté. Listy jsou přisedlé, vejčitěkopinaté a kožovité. Květenstvím je terminální krátký hustý vijan, listeny jsou delší než kalich, koruna je 2 - 3x delší než kalich a koruna je bílofialová a modrá.

Vyhovují ji chudé písčité suché půdy na plném slunci.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Batschia decumbens, Batschia longiflora, Cyphorima angustifolia, Cyphorima decumbens, Cyphorima longiflora, Lithospermum angustifolium, Lithospermum callosum, Lithospermum callosum var. asperrimum, Lithospermum ciliatum, Moltkia callosa, Moltkia ciliata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019