zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 24x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Nauplius

Jedná se o polokeře nebo trvalky. Jsou vzpřímené až vystoupavé a větvené. Listy jsou střídavé a přisedlé. Kvete v samostatných úborech v barvě žluté a bílé, spodní strana může být narůžovofialovělá a terč je žlutý.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Nauplius daltonii

Roste na Kapverdských ostrovech. Existuje vnitrodruhový taxon:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: N. daltonii subsp. daltonii, Odontospermum daltonii

Nauplius sericeus

Roste na Kanárských ostrovech v podobě polokeře. Dorůstá výšky do 1m. Větve jsou žláznaté. Listy jsou lopatkovité, stříbrošedě ochlupené, dlouhé do 6cm a široké až 2cm. Květenstvím je úbor s průměrem do 5cm, vypouklým lůžkem a paprsčitými žlutými kvítky s délkou do 2cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek