zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 4x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Lamiales / Gesneriaceae / Nautilocalyx

Nautilocalyx porphyrotrichus

Roste na Guyanské vysočině ve Venezuele a Guyaně. Dorůstá výšky 15cm. Lodyha je poléhavá, dužnatá a v horní části může být štětinatá. Listy vyrůstají vstřícně, jsou kopinaté až obkopinaté, pilovité, špičaté, oboustranně ochlupené, dlouhé 7 - 16cm, široké 2,5 - 4cm, báze klínovitá a řapíky jsou dlouhé 1 - 4cm. Kvete v samostatnými nebo párovými květy paždí listů na stopkách s délkou do 2cm, kališní cípy jsou čárkovité, dlouhé do 1,5cm, koruna trubkovitá, červená, vně ochlupená, uvnitř žláznatě ochlupená, dlouhá 4,7 - 5,4cm, cípy nestejné, zakulacené, dlouhé i široká až 1cm. Plodem je 2pouzdrá tobolka.

Vyhovují mu vlhká míta.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Nautilocalyx

Roste ve střední a severu Jižní Ameriky. Existuje vnitrodruhový taxon:

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Gesneriaceae (Podpětovité)

Existuje asi 150 rodů s asi 3200 druhy. Rostou ve tropech a subtropech, pouze málo z nich tuto oblast rozšíření přesahuje. Řadčí se mezi trvalky. Většina z nich patří mezi byliny nebo polokeře, ale některé jsou i keři nebo malými stromy. Plodem je tobolka nebo bobule. Množí se semeny. Mezi nejznámější zástupce patří: Fialka, Honzík a Gloxínie.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek