zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 13x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Lamiales / Boraginaceae

Neatostema (Kamejka)

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Neatostema apulum (Kamejka apulijská)

Roste ve středozemí, Kanárských ostrovech, Krymu a zavlečen byl do Austrálie. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 3 - 25 (i 30)cm a je ochlupený. Stonek je vystoupavý až přímý, větvený pouze v horní části. Přízemní listy jsou kopinaté až kopisťovité, dlouhé 4,5 (i 6)cm, široké 0,7 (i 1,1)cm, lodyžní jsou střídavé, kopinaté, ochlupené, dlouhé 4,5 (i 7)cm, široké 0,6 (i 1)cm. Květenstvím je vijan, kalich má úzce vejčité cípy délky 3 - 4 (i 5)mm, koruna je 5tičetná, nálevkovitá, žlutá a v průměru má 5 - 7 (i 7,5)mm. Plodem je tvrdka délky 1,5 - 2,2mm a šířky 1 - 1,5mm.

Vyhovují mu kamenité stráně, suché trávníky, pastviny, okraje křovin, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Lithospermum apulum, Margarospermum apulum, Myosotis apula, Rhytispermum apulum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019