zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 8x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Noaea

Noaea leptoclada

Roste na Kavkaze a Turecku v podobě keře nebo polokeře. Dorůstá výšky 40 - 75cm. Povrch je nasivělé. Větve vyrůstají v ostrém úhlu. Listy jsou nitkovité, špičaté, dlouhé 1 - 3cm a široké 1mm. Listeny mají délku květů, listence jsou kopinaté až vejčité, špičaté, kýlnaté, na bázi s hrbolkem, mírně delší květů, vlastní květy vyrůstají samostatní, cípy obalu blanité, drobně hrotité s křídlovitými výrůstky v době plodu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Noaea

Roste v podobě trnitého polokeře, keře nebo jednoletky. Listy jsou střídavé, úzké až nitkovité. Kvete oboupohlavnými samostatnými květy v úžlabí, obal je úzký, 5ticípý, za plodu na hřebetě křídlaé a mají 5 tyčinek.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek