zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 25x

Tropické keře : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Ohwia

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Ohwia caudata

Roste v Číně, Tchaj-wanu, Bhútánu, Indii, Japonsku, Koreji, Malajsii, Myanmaru a Srí Lance v podobě vzpřímeného bohatě větveného polokeře nebo keře. Dorůstá výšky 0,3 - 2m. Palisty jsou šídlovité, dlouhé 0,6 - 1cm, široké 1mm a na bázi úzce 3úhlé. Listy jsou 3četné, vlastní lístky jsou lesklé, dlouhé 3 - 11cm, široké 1 - 3cm, centrální lístek je kopinatý až podlouhlý, zašpičatělý až špičatý, dlouhý 5 - 9cm, široký 1,5 - 2,5cm, báze je klínovitá, spodní strana řídce ochlupená, řapíky jsou dlouhé 1,5 - 4cm a zpravidla úzce křídlaté. Květenstvím je úžlabní a vrcholový hrozen délky 5 - 30cm, každý květ má 2 čárkovité listence, stopku délky 3 - 4mm, kalich je dlouhý 3,5 - 5mm, horní 2 laloky jsou ze 3/4 srostlé, korunní lístky jsou bílé, nažloutlé nebo nazelenalé, dlouhé 0,8 - 1cm, pavéza je eliptická, široká 5 - 6mm a křídla jsou podlouhlá. Plodem je čárkovitý přisedlý 4 - 8x zaškrcovaný lusk délky 5 - 7cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Catenaria caudata, Catenaria laburnifolia, Desmodium caudatum, Desmodium laburnifolium, Hedysarum caudatum, Hedysarum laburnifolium, Meibomia caudata, Meibomia laburnifolia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021