zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 66x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Rosales / Rhamnaceae

Oreorhamnus

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Oreorhamnus serrulatus (Řešetlák bornejský)

Roste na Sumatře, Borneu a v Malajsii v podobě stromu s malou korunou. Dorůstá výšky do 15m při průměru kmene 20cm. Mladé části jsou ochlupené. Borka je hladká, červená až hnědě červená. Listy jsou kopinatě eliptické až obvejčité, zakulacené, zašpičatělé nebo špičaté, mírně podvinuté, mohou být drobně pilovité, lesklé, až téměř kožovité, dlouhé 7,5 - 14cm, široké 3 - 5,5cm, báze je špičatá, spodní strana ochlupená a žilnatinu tvoří 7 - 11 párů žilek. Květenstvím je úžlabní svazeček nebo krátce stopkatý vrcholík, vlastní květy mají 4 - 7mm stopku, průměr 4 - 5mm, kališní lístky jsou 3úhlé, špičaté, dlouhé i široké 1,5 - 2mm, korunní lístky nehetnaté, 2laločné a dlouhé 1,5 - 2mm. Plodem je červená kulovitá až obvejčitá peckovice obsahující eliptická až válcovitá semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Frangula borneensis, Rhamnus borneensis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek