zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 33x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Petalostylis

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Existují 2 druhy. Pochází z Austrálie. Rostou v podobě keře. Listy jsou lichozpeřené, ochlupené. Kvete žlutými 5tičetnými květy. Semeníky jsou ochlupené. Plodem je plochý lusk s několika semeny.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Petalostylis cassioides

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Roste v Jižní a Západní Austrálii a Queenslandu v podobě rozkladitého keře. Dorůstá výšky až 1,5m. Povrch je plstnatý. Listy jsou zpeřené, tvořené lístky obvejčitého vykrojeného tvaru v množství 23 - 55 (i 80)ks. Kvete v 1 - 3četných chudých hroznech tmavěžlutými květy s 5ti okvětními lístky. Plodem je plochý lusk obsahující 4 - 6 semen.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Petalogyne cassioides, P. labicheoides var. cassioides, P. labicheoides var. microphylla, P. spinescens

Petalostylis labicheoides

Roste v Jižní a Západní Austrálii, Queenslandu a Novém Jižním Walesu v podobě keře. Dorůstá výšky 2 - 3m. Povrch je ochlupený. Listy jsou zpeřené tvořené 3 - 19ks lístků kopinatěeliptického tvaru s hrotem na konci. Kvete v 1 - 5tičetných hroznech. Květy jsou tmavěžluté a mají 5 obvejčitých okvětních lístků. Plodem je plochý lusk obsahující 4 - 6ks tečkovaných semen.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Petalogyne labicheoides


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020