zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 50x

Tropické keře : Magnoliopsida / Gentianales / Rubiaceae

Plocaniophyllon

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Plocaniophyllon flavum

Roste v Guatemale a Mexiku v podobě úzkého keře. Dorůstá výšky 1 - 3m. Listy jsou párovité, jeden z nich je 2x větší, eliptické nebo kopinaté, zašpičatělé, větší dlouhé 6 - 12cm, široké 1,5 - 3,5cm a řapíky jsou dlouhé do 1cm. Květenství je úžlabní, hroznovité, chudé, jednostranné, délky téměř jako listy má 3 - 5cm stopku, vlastní květy mají kalich délky 2mm, laloky 3úhle kopinaté, délky 0,5mm, koruna nažloutlá, dlouhá 3 - 4mm, trubka krátká, laloky podlouhlé a špičaté. Plodem je válcovitá tobolka se špičatou bází a délkou 5 - 8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Deppea flava


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek