zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 17x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Poa

Poa angustifolia (Lipnice úzkolistá)

Roste v trsech. Dorůstá výšky 50 - 80cm. Listy na sterilních výběžcích (i na stébelnatých) štětinovitě svinuté, zelené až šedozelené, dlouhé až 40cm, jazýček nejvyššího stébelného listu dlouhý 1 - 2mm a na okraji pochvy nesbíhavý. Květenstvím je zpravidla 2x delší než široká lata, dolní pleva je 1žilná, horní 3žilná, klásky jsou zelené až šedozelené, plevy nestejné a špičaté.

Rosta na plně osluněných stráních, křovinách, travinách i kamenitých stráních, lomech, skalkách, písčinách, lesostepích a okrajích cest.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: P. angustifolia f. collina, P. angustifolia f. hirtula, P. angustifolia f. praesignis, P. angustifolia f. puberula, P. angustifolia f. pyramidalis, P. angustifolia f. straminea, P. angustifolia subsp. brizoides, P. hamhungensis, P. pratensis f. collina, P. pratensis f. filifolia, P. pratensis f. filiformis, P. pratensis f. glauca, P. pratensis f. hirtula, P. pratensis f. longifolia, P. pratensis f. praesignis, P. pratensis f. puberula, P. pratensis f. pyramidalis, P. pratensis f. straminea, P. pratensis subsp. angustifolia, P. pratensis subsp. angustifoliaP. pratensis var, P. pratensis subsp. strigosa, P. pratensis var. angustifolia, P. pratensis var. collina, P. pratensis var. hirtula, P. pratensis var. obornyana, P. pratensis var. straminea, P. pratensis var. strigosa, P. strigosa, P. villarsii, P. viridula

Popis rodu Poa

cenikceny již od 55,00 Kč s DPH

Pochází zejména z teplejších částí na severní polokouli. Může se jednat o jednoletky i trvalky. Pod zemí vytváří oddenky. Stonkem je úzké stéblo. Listy má úzké.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021