zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 143x

Tropické popínavé a převislé : Magnoliopsida / Lamiales / Bignoniaceae

Podranea

cenik ceny již od 25,00 Kč s DPH

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Podranea ricasoliana

cenikceny již od 25,00 Kč s DPH

Pochází z Jihoafrické Republiky. Dorůstá výšky 3 - 10 v podobě popínavého keře. Neopadavé (v našich podmínkách o většinu z nich přes zimu přijde) lichozpeřené 5 - 11cm dlouhé listy vyrůstají vstřícně na krátkých řapících, mají kopinatěvejčitý tvar se zvlněným a pilovitým okrajem, délku 2,5 - 4cm a šířku 1,5 - 2cm. Kvete 8cm trubkovými růžovými květy o průměru 5cm v latách na koncích větví. Plodem je tobolka.

Vyhovují ji křoviny nebo kraje lesů. Potřebuje dostatek tepla, vyšší vlhkost a stále vlhký propustný substrát bohatý na živiny. Hnojí se pravidelně každý týden. Před zimou se výhony zkracují na délku menší než 1m a umístí se na světlo do teploty 6 - 10°C a zaléváme pouze sporadicky. Údajně by se strátou listů měla vydržet i hluboké mrazy.

Množí se vrcholovými řízky na jaře.

PodraneaRicasoliana.jpg
1110 x 833 px
132.52 kB

Synonyma: Tecoma ricasoliana


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019