zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 50x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Postia

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Postia bombycina

Roste v Íránu v podobě polokeře. Dorůstá výšky 12 - 20cm. Povrch je hustě vločkovitě ochlupený. Listy jsou malé, podlouhlé až vejčité, špičaté a síťnatě žilkované. Květenstvím je kulovitý úbor ze žlutých květů a zákrovní listeny jsou kopinaté. Plodem je nažka.

Vyhovují mu skalní pukliny, chudá dobře propustná půda, plné slunce, nízká zálivka a suchý zimní režim.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Postia puberula

Roste v Íránu. Listy jsou bledězelené, přisedlé, špičaté, kožovité a drobně ochlupené. Květenstvím je vejčitý úbor a zákrovní listeny jsou podlouhlé. Plodem je nažka.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019