zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 39x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Magnoliopsida / Myrtales / Combretaceae

Quisqualis

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika Horobraní - tvůj společník na výlety po horách


Druhy:

Quisqualis indica (Quiskvalis indická)

Roste v jihovýchodní Asii v podobě pnoucího keře. Dorůstá výšky až 2,5 - 8 (i 10)m. Listy mohou být vstřícné i střídavé. Mají protáhlý vejčitý tvar se špičkou, délku 5 - 19cm a šířku 2,5 - 9cm. Kvete v klasech délky 2 - 20cm na koncích větví, vlastní květy jsou červenobílé, skládají se z 5 - 8cm trubky ukončené 5ti okvětními lístky dlouhými do 2cm. Plody jsou vejčité, dlouhé 2,5 - 4cm, široké 1 - 2cm a mají 5 křídel.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Quisqualis mussaendiflora

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek