zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 14x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Rhapidophyllum

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Rhapidophyllum hystrix

Pochází z jihovýchodu USA. Vytváří více stonků vyrůstající ze společné báze, která může být vysoká 1 - 1,2m. Růste je ale velmi pomalý. Celková výška rostliny je 2 - 3m. Mezi listy vytváří ostny délky 10 - 25cm. Listy dokáží dorůst délky až 2m. Vlastní lístky jsou pak dlouhé 60 - 80cm. Kvete v hustých hroznech na koncích stonků obvykle samostatnými samčími a samičímu květy. Plodem je hnědá bobule velikosti 2cm.

Patří mezi nejvíce chladuvzdorné palmy. Některé prameny uvádějí přežití při -29°C, ovšem správnější dolní mez bude -15 až -21°C.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Chamaerops hystrix, Corypha hystrix, Rhapis caroliniana, Sabal hystrix


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019