zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 155x

Tropické keře : Magnoliopsida / Malvales / Malvaceae

Roifia

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Roifia dictyocarpa

Roste v Somálsku, Etiopii, Súdánu, Keni a Saudské Arábii v podobě byliny nebo polokeře. Dorůstá výšky do 1,5m. Listy jsou široce vejčité až prakticky kulaté, hluboce 3 - 5tilaločné, ochlupené (i drsně), dlouhé 1 - 8,5cm, široké 1 - 9cm, laloky 3úhlé, špičaté až zakulacené, hrubě zubaté a řapíky jsou dlouhé 0,5 - 8cm. Květy mají kalich délky 1 - 1,8cm, cípy úzce 3úhlé, korunní lístky jsou žluté, na bázi růžově fialové a dlouhé 1 - 2,5cm. Plodem je eliptická až prakticky kulatá tupá 5tikřídlá tobolka délky 0,7 - 1,2cm a obsahuje semena délky 2,5 - 3,5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Fioria dictyocarpa, Fioria pavonioides, Hibiscus dictyocarpus, Hibiscus pavonioides


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek