zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 100x

Masožravé : Magnoliopsida / Ericales / Sarraceniaceae / Sarracenia

Sarracenia leucophylla (Špirlice bělolistá)

cenik ceny již od 120,00 Kč s DPH

Pochází z USA. Dorůstá výšky 0,8 (i 1)m. Pasti jsou atraktivní zejména na podzim. V horní části jsou bílé s červeným žilkováním. Velmi se podobajícím krevnímu řečišti. Výjmečně může být pouze zelenobílá. Kvete sytě červenými květy.

Vyhovují ji borové slatinné lesy. Zimuje při teplotách 5°C.

SarraceniaLeucophylla.jpg
1024 x 768 px
248.14 kB SarraceniaLeucophylla2.jpg
720 x 960 px
347.83 kB SarraceniaLeucophylla3.jpg
681 x 908 px
241.06 kB SarraceniaLeucophylla4.jpg
681 x 908 px
313.52 kB

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Popis rodu Sarracenia

cenikceny již od 58,00 Kč s DPH

Pochází z východní části Severní Ameriky a hranic mezi USA a Kanadou. Jméno bylo vybráno na počest fyzika Dr. Michela Sarrazina. Dalo by se říct, že se stala jedním symbolem pro masožravé rostliny díky svému nápadnému trychtýři/nálevce na lapání hmyzu obsahujícímu trávicí tekutinu. Kvete na jaře žlutými nebo červenými kěty. Plodem je tobolka. Dožívají se věku 20 - 30 let. Bez problémů se kříží a to i v přírodě. Existují vnitrodruhové taxony:

Potřebuje velké množství světla, v zimě se doporučuje i přisvěcování. Teplota v létě se může pohybovat v rozmezí 20 - 30°C, na zimu se snižuje na 12 - 15°C (snesou i 0°C). Při tom je nutné vytvořit vysokou vzdušnou vlhkost 70 - 90% a vydatnou zálivku nejlépe dešťovou nebo destilovanou vodou. Jako substrát můžete použít směs rašeliny a drceného perlitu nebo jemného písku v poměru 2:1. Rostliny se nesmí hnojit, pochází z oblastí chudých na živiny! Chytání hmyzu pro přežití není nutné. Rostlinu můžete i letnit, pozor si však musíte dávat, aby se nespálila dokud není přivyklá přímému slunci.

Množí se semeny nebo řízkováním oddenku v létě v době vegetace. Pokud by jste k dělení přistoupily v zimě, rostlina uhyne. Rozdělte ji tak, aby každá část měla alespoň 3 stonky. Vytvoření dospělé rostliny trvá 3 - 5 let.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika Horobraní - tvůj společník na výlety po horách


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek