zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 23x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Lamiales / Plantaginaceae

Schweinfurthia

Roste od Egypta po Somálsko a Indii. Nejznámějším druhem je S. papilionacea.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Schweinfurthia imbricata

Roste na Arabském poloostrově jako jednoletka. Větve jsou vystoupavé, v mládí ochlupené a dlouhé do 15cm. Listy vyrůstají střídavě, jsou vejčité až prakticky kulaté, zakulacené (i s krátkou špičkou), mírně ztlustlé, šedomodré, krátce ochlupené a na bázi klínovité. Květy mají krátkou stopku, vyrůstají v paždí listů, kalich je 2pyský, ochlupený, horní cíp vejčitý, zbývající kopinaté, koruna šklebivá, dlouhá 1cm, bílá, nažloutlá nebo narůžovělá, růžově žilkovaná a horní cíp je 2laločný. Plodem je kulatá tmavěhnědá tobolka.

Vyhovují ji písčitá nebo štěrkovitá místa s periodickou závlahou.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Schweinfurthia papilionacea

Roste v Pakistánu, Afganistánu, Íránu, Indii a Ománu jako jednoletka nebo trvalka. Dorůstá délky 30 - 60cm. Stonek je vystoupavý, mírně ztlustlý, sivozelený a větvený od báze. Listy vyrůstají střídavě, jsou mírně dužnaté, vejčitě kopisťovité až prakticky kulaté, zakulacené s krátkou špičkou, mohou být krátce ochlupené, dlouhé 1 - 3cm, široké 0,5 - 2,5cm a báze je sbíhavá v krátký řapík. Květy jsou po odkvětu převislé, horní cíp široce vejčitý s 2ma tupými laloky délky 4 - 5mm, na bázi až srdčitý, spodní pysk 3laločný, dlouhý 7mm, zbývající cípy kopinaté, koruna šklebivá, bílá, růžově žilkovaná a dlouhá 1,2cm. Plodem je kulovitá tobolka.

Vyhovují ji volná písčité nebo štěrkovité půdy s periodickou závlahou.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Schweinfurthia pterosperma

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019