zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 19x

Cibuloviny a hlízy : Liliopsida / Asparagales / Hyacinthaceae / Scilla

Scilla hohenackeri

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Scilla

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Roste zejména v Africe a ve středozemí, zbytek spadá na Evropu a Asii. Pod zemí vytváří drobné vejčité až kulovité cibulky světlé barvy. Vyrůstá z nich několik čárkovitých dlouze pochvatých vzpřímených žlábkovitých listů. Na vrcholu stvolu vyrůstá hroznovité květenství z hvězdičkovitých nebo zvonkovitých stopkovitých květů (občas podepřených listeny), barva bývá modrofialová, najdou se i růžové nebo bílé, tvar je tvořený vždy malým kalíškem a 6ti úzkými protáhlými korunními lístky. Plodem je tobolka.

Vyhovuje ji vlhká dobře propustná vápenitá půda bohatá na živiny a mírný polostín.

Množí se dceřinými cibulemi (vysazujeme do hloubky 5 - 8cm) nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Hyacinthaceae (Hyacintovité)

Existuje asi 70 rodů a asi 1000 druhů. Centrem diverzity je jižní Afrika, ale hodně rozšířené jsou i ve středozemí. Patří mezi trvalky a byliny. Pod zemí vytvářeji cibulky, vzácně oddenky. Listy mají podélnou žilnatinu, tvar nejčastěji čárkovitý až kopinatý, vyrůstají z cibule a může jich být 1 - noho. Květy obvykle bývají oboupohlavné, ale naleznou se i jednodomé jednopohlavné. Jsou seskupeny v hroznu nebo hlávce. Plodem je tobolka. Množí se semeny nebo častěji dceřinnými cibulkami. Mezi nejznámější zástupce patří: Hyacint, Modřenec, Mořská cibule, Ladoňka a Ladonička.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021