zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 41x

Keře : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Stephanandra (Korunatka)

Existují 4 druhy. Patří mezi opadavé keře s obloukovými větvemi.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Stephanandra incisa (Korunatka klaná)

Pochází z Japonska a Koreje. Výška se obvykle pohybuje do 1,2m a šířka do 2m. Keř roste více do šíře než výšky. Využívá k tomu dlouhých obloukových větví. Střídavé listy mají sytě zelenou barvu s laloky, pilovým okrajem a vejčito trojúhelníkovým tvarem. Dosahují délky 4 - 8cm. Na podzim se barví do oranžovočervené barvy. Kvete bílými květy velikosti 0,5cm s lehkým nádechem zelené seskupených do 6 - 10cm lat. Může se využít i jako půdokryvná rostlina. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovuje mu substrát bohatý na živiny s absencí vápníku a plné slunce.

Množí se řízkováním nebo semeny.

StephanandraIncisa.jpg
1024 x 768 px
150.88 kB

Stephanandra tanakae

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019