zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 22x

Byliny : Magnoliopsida / Dipsacales / Dipsacaceae

Succisella (Čertkusek)

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Succisella inflexa (Čertkusek přehnutý)

Pochází z Evropy a zavlečen byl i do Severní Ameriky. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 60 - 80cm. Stonek je vystoupavý, holý, v dolních uzlinách dokáže kořenit, horní část je rozvětvená. Listy jsou řidké, vstřícné, přízemní obvejčité, lodyžní kopinaté o délce 5 - 20cm s celokrajným okrajem. Kvete na stopkaté světlefialové hlávce o průměru 1 - 1,5cm. Plodem je nažka s 8mi žebrami.

Vyhovují mu vlhké křoviny, louky, lužné lesy, vzácně i slatiny v neutrálním až mírně kyselým pH hlinité půdy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Scabiosa australis, Scabiosa inflexa, Succisa australis, Succisa inflexa

Succisella petteri

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Succisa petteri


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019