zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 92x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Alismatales / Hydrocharitaceae / Vallisneria

Vallisneria natans

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Physkium natans, V. americana var. biwaensis, V. asiatica, V. asiatica var. biwaensis, V. asiatica var. higoensis, V. biwaensis, V. densiserrulata, V. gigantea var. higoensis, V. higoensis, V. minor, V. natans var. biwaensis, V. natans var. higoensis, V. spiralis f. minor, V. spiralis var. densiserrulata, V. spiralis var. subulispatha, V. spiraloides, V. subulispatha

Popis rodu Vallisneria

Existuje 6 - 10 druhů. Vyskytují se v teplejších oblastech. Listy vyrůstají v trsu přímo z kořenů. Dorůstají délky 15 - 20cm (V. spiralis 30 - 60cm). Kvete jediným bílým samičím květem na vodní hldině na velmi dlouhém stonku. Samčí květy jsou na krátké stopce, pak dojde k přerušení a vyplavou na hladinu. Plodem je banánovitě tvarovaná tobolka obsahující mnoho semen. Nejznámějším druhem je V. spiralis.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Hydrocharitaceae (Voďankovité)

Existuje 16 - 17 rodů a 76 - 80 druhů. Patří sem zejména trvalky, jednoletky se vyskytují vzácně. Stejně tak se jedná převážně o vodní nebo bahenní byliny a to sladko- i slanovodní, dále volně plující a zakořeňující. Mohou být dvoudomé i jednodomé. Kvete samostatnými květy nebo ve vrcholících. Plodem je nejčastěji tobolka, občas nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020