zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 32x

Byliny : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Willemetia (Pleška)

Rodové jméno bylo vybráno na počest francouzského botanika Pierre-Rémi Willemeta (1735 - 1807).

Synonyma: Calycocorsus

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Willemetia stipitata (Pleška stopkatá)

Roste v Pyrenejích, Alpách s přesahem k nám. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky (20 -) 30 - 50 (i 80)cm. Pod zemí vytváří šikmý nebo vodorovný oddenek. Lodyha je přímá, drutá, mělce rýhovaná, při zemi holá, pod květenstvím hustě ochlupená s černými žláznatými chloupky a bílými kratšími nežláznatými. Listy vytvářejí přízemní růžici. Jsou široce zoubkaté, obvejčité, sivozelené, holé, dlouhé 3 - 8cm a široké 1 - 2cm. Květenství tvoří lata z (1 -) 2 - 3 (i 5)ti žlutých úborů. Zákrovní listeny jsou 2řadé, šídlovitě kopinaté, dlouhé 0,8 - 1,2cm a široké 1,5 - 2mm, tupě špičaté. Plodem je kuželovitá 3,5 - 4mm žlutohnědá nažka s bílým drsným chmýrem. Patří mezi ohrožené druhy C3. Existuje vnitrodruhový taxon:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Barkhausia apargioides, Calycocorsus hieracioides, Calycocorsus stipitatus, Chondrilla peltidium, Chondrilla stipitata, Crepis apargia, Crepis apargioides, Hieracium stipitatum, W. apargioides, W. hieracioides

Willemetia tuberosa

Roste na Kavkaze a jeho předhůří.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019