Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Nově je možné vytisknout si i štítek se jmenovkou a QR kódem, následně ideálně zalaminovat a připevnit k rostlině. Už nebudete muset v budoucnu vzpomínat, jak se rostlina jmenuje. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 240 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Jahody: Jak založit nový záhon? Stačí vychytat pH půdy a příští rok obří úroda
ale je ten pravý čas myslet na sladkou úrodu příštího léta. Poradíme vám, jak na to, abyste si i za rok pochutnali na sladkých a hlavně zdravých jahodách. 

Jak získat semínka rajčat a salátu zdarma z vlastní úrody: Postup krok za krokem
lákají k nákupu. Přesto si stále více lidí uchovává vlastní osivo. Uzavřít takto koloběh pěstování je velmi uspokojující, domácí semenaření vám přinese mnoho radosti i užitku. Poradíme vám, jak si vypěstovat vlastní semínka.

Jiřiny: Velký přehled těch nejkrásnějších druhů. Máte je na své zahradě?
Nárok na trůn tak získává nejen nejstarší královna květin, za kterou je považována růže. V srdci mnohých je to jiná květina, které ani přicházející podzim neubírá na kráse.

Co všechno lze vysít na zahradu ještě teď v září? Je toho spousta, podívejte
zahradě. Slunce a občasný déšť zajistí nejen krásné babí léto, ale také zahradu ve skvělé kondici, kde bude radost vysévat nejen zeleninu. Jaká semena rychle pořídit?

Většina lidí stříhá levandule na podzim špatně a ničí je tím. Děláte tyto chyby?
i tento odolný voňavý keřík potřebuje správnou péči. Na podzim je potřeba ho sestřihnout. Hodně lidí však neví, jak na to. Čím můžete levanduli ublížit?

Poslední přidané rody: Idiopappus, Verbesina (Sporýšovka), Solms-laubachia, Phacelurus, Petalidium, Uncaria (Řemdihák), Scalesia (Skalézie), Microchirita, Crepidorhopalon, Baphia (Kápatka), Pertya, Gonocalyx, Macleania (Makleánie), Machilus, Perotis, Peplidium, Pentatropis, Lyonothamnus, Cienfuegosia, Roifia

© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek