zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 8x

Sukulenty : Magnoliopsida / Saxifragales / Crassulaceae / Aeonium

Aeonium castello-paivae

Roste na Gomeře v podobě bohatě větveného polokeře. Dorůstá výšky až 70cm. Kmínky jsou mírně ochlupené. Listy jsou seskupené na koncích větví v růžicích, jsou dlouze obkopinaté až obvejčité, dlouhé 2,5 - 6cm, široké 1,5 - 3cm, mírně dužnaté a okraje růžovofialovočervené. Kvete v okrouhlém květenství, vlastní květy jsou 8mičetné, pohárkovité, korunní lístky bělavé až nazelenalé.

AeoniumCastello-paivae.jpg
720 x 960 px
336.77 kB AeoniumCastello-paivae2.jpg
1024 x 768 px
234.33 kB

Synonyma: A. gomeraeum

Popis rodu Aeonium

Pochází z Kanárských ostrovů. Některé z Madeiry, Maroka a východní Afriky. Dělí se zhruba na 35 druhů. Roste v podobě stálezelené byliny, polokeře nebo keře jako dvouletka i trvalka. Kmínky bývají rozvětevné a porostlé listovými růžicemi. Po vykvetení růžice u každého druhu odumírá.

Vyhovuje mu dobře propustná suchá minerální půda. Zálivku provádíme až v okamžiku proschnutí substrátu.

Množí se vrcholovými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Crassulaceae (Tlusticovité)

Existuje asi 1500 druhů v 40 rodech. Jedná se o sukulentní rostliny rostoucí jako byliny nebo i polokeře. Listy mohou být protistojné i střídavé, někdy seskupené v přízemní růžici. Čepele mohou mít pilový nebo vroubkovaný okraj. Vždy jsou ale dužnaté a bez palistů. Kvete nejčastěji oboupohlavnými květy ve vrcholících se 3, 4, 5 nebo mnoha okvětními lístky. Plodem je měchýřek.

Vyskytují se především v oblastech s nedostatkem vody. Pokud u nás dokáží přezimovat, často se jedná o oblíbené skalničky.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020