zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 85x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Alismatales / Alismataceae

Limnocharis (Žabníkovka)

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Limnocharis flava (Žabníkovka žlutá)

Patří mezi plazivé bahenní rostliny. Vytváří vzpřímené růžice vysoké 0,3 - 1,1m. Růst je rychlý. Listy mají řapíky dlouhé 10 - 85cm, čepel se srdčitou bází a eliptickým tvarem délky 7 - 28cm a šiřky 3 - 21cm. Okraje jsou zvlněné. Kvete žlutými květy po 3 - 12ks na 25 - 75cm stonku. Plodem je polokruhový měchýřek velikosti 1 - 1,5cm. Může se stát lehce plevelem.

Vyhovuje ji plné slunce nebo polostín a vlhko.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Limnocharis humboldtii

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019