zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 66x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Linospadix

Australský a novoguinejský rod podrostových nízkých palem není v kultuře zatím příliš rozšířen. Patří do něho trsnatě rostoucí druhy se štíhlými, nevysokými kmínky. Charakteristické je dlouhé převislé klasnaté květenství a červené plody. Pro bytovou kkulturu by to měl být vhodný rod, není však tímto způsobem příliš prověřen. Do rodu patří 9 druhů.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Linospadix microcarya

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Linospadix minor

Je hodně proměnlivým druhem, jak ve výšce kmínků (0,5 - 4m), tak počtu kmínků - od několika až po husté trsy, i ve tvaru listů, které jsou nepravidelně zpeřené. Tloušťka kmínku je přitom jen okolo 1cm. Druh pochází ze severní Austrálie, ze státu Queensland.

LinospadixMinor.jpg
615 x 820 px
100.61 kB

Linospadix monostachys

Malý druh. Vyniká pomalým růstem. Listy mají různě široké lístky. Jeho kmínky byly po první světové válce hodně těženy a používány jako hole pro válečné veterány. Velmi nápadná jsou dlouhá převislá červená plodenství. Plody jsou navíc jedlé, ale vrstva dobrého oplodí je tenká. Pochází ze stejné oblasti jako L. Minor, tedy z Queenslandu, Austrálie.

LinospadixMonostachys.jpg
615 x 820 px
107.35 kB


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019