zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 127x

Tropické keře : Magnoliopsida / Saxifragales / Hamamelidaceae / Loropetalum

Loropetalum chinense

cenik ceny již od 19,00 Kč s DPH

Roste v Číně, Indii a Japonsku v podobě nízkého stálezeleného stromu až keře. Dorůstá výšky 1 - 1,8 (i 3)m. Větve jsou vodorovné. Povrch je hvězdicovitě ochlupený. Palisty jsou dlouhé 3 - 5mm, široké 1,5 - 2mm. Listy jsou vejčité, eliptické (i obvejčité), špičaté, zelené až tmavě zelené, dlouhé 2 - 6,5cm, široké 1 - 3cm, celokrajné, báze je asymetrická, zaoblená nebo klínovitá, žilnatinu tvoří 4 - 8 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 2 - 5mm. Kvete v krátkých hroznech nebo téměř hlávkovitě po 3 - 16ks, obvykle jsou bílé nebo červené, kališní lístky vejčité, dlouhé 2 - 3mm, korunních lístků bývá 4 a jsou dlouhé 1 - 2cm. Plodem je vejčitá nebo obvejčitě kulovitá tobolka délky 7 - 8mm, šířky 6 - 7mm a obsahují 4 - 7mm dlouhá semena. Existují vnitrodruhové taxony:

LoropetalumChinenseRubrum.jpg
900 x 600 px
437.47 kB

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

klimatická USDA zóna: 9 - 11

Synonyma: Hamamelis chinensis, L. indicum, L. subcapitatum, Tetrathyrium simaoense

Popis rodu Loropetalum

cenikceny již od 19,00 Kč s DPH

Rodové jméno pochází z řeckého slova loron = řemínek či pásek. Roste v Číně, Japonsku a jihovýchodní Asii v podobě stálezeleného nebo poloopadavého keře nebo nízkého stromu. Větve jsou vodorovné. Listy jsou blanité nebo mírně kožovité, celokrajné. Kvete v hlávkách v krátkých klasech nebo hroznech ze 3 - 25ti květů. Květy jsou oboupohlavné, obvykle 4 - 5tičetné, korunní lístky jsou podlouhlé, pokroucené až světle béžové. Plodem je dřevnatá 2chlopňová tobolka.

Jsou chladuvzdorné. Teplotní minimum je 5°. Vyhovuje jim plné slunce nebo polostín a lehká půda bohatá na živiny s pH neutrálním nebo kyselým.

Množí se hřížením, polodřevitými řízky nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek