zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 48x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Nannorrhops

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Roste v Iránu, Afganistánu a Arábii.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Nannorrhops arabica

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Nannorrhops ritchiana

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Pochází z jihozápadní Asie. Dorůstá výšky 1 - 2m. Vytváří více kmenů. Listy jsou dlanité složené z 20 - 30 dlouhých úzce kopinatých lístků délky 0,3 - 1,2m v barvě modrozelené. Kvete na až 3m dlouhém stvolu v hroznu obvykle buď pouze samčími nebo samičímí květy. Plodem je bobule. Existuje vnitrodruhový taxon:

Potřebuje vysoké teploty v době léta. Odolává sněhu a mrazům do -12 (i -23)°C.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Chamaerops ritchiana


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019