zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 91x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Dipsacales / Valerianaceae

Nardostachys (Nardovník)

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Nardostachys jatamansi (Nard pravý)

Roste v Indii, Nepálu, Bhútánu, Myanmaru a Číně jako trvalka. Pod zemí vytváří vřetenovitý oddenek. Stonky dorůstají výšky 10 - 20cm. Listy při zemi v trsu jsou úzce podlouhlé, celokrajné a kožovité, lodyžních pak bývá 2 - 4 páry, jsou přisedlé a kopinaté. Kvete drobnými růžovofialovými květy v terminálních svazečcích, kalich tvoří 5 kopinatých zubatých lístků, koruna je nálevkovitá, 5tičetná a má 4 tyčinky. Plodem je 3pouzdrá tobolka s vytrvalým kalichem. Je uvedený v seznamu CITES. Využívá se v léčitelství a kosmetice.

Vyhovují mu subalpinské a alpinské louky

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek