zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 41x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Lamiales / Oleaceae

Nyctanthes

Roste v jihovýchodní Asii v podobě keře nebo malého stromu. Dorůstá výšky do 10m. Listy jsou vstřícné a jednoduché. Květenství je 2 - 7tikvěté. Plodem je 2chlopňová tobolka obsahující po 1 semeni v každé části. Nejznámějším druhem je N. arbor-tristis.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Nyctanthes aculeata

Roste v Thajsku, Jávě a Sumatře.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Nyctanthes arbor-tristis

Roste v Bangladéši, Indii, Nepálu, Bhútánu, Jávě, Srí Lance, Pákistánu a Sumatře v podobě 1/2opadavého stromu. Dorůstá výšky do 10m. Borka je šedá až zeleně šedá. Větve jsou v mládí hranaté. Listy jsou vstřícné, vejčité, zašpičatělé, oboustranně ochlupené, dlouhé 6 - 12cm, široké 2 - 6,5cm, báze je uťatá až mírně srdčitá a řapíky dlouhé do 1cm. Květenstvím je vidlan s hlavním květem uprostřed ve staženém strboulu ze 3 - 7mi květů, vlastní květy se rozevírají v noci, jsou aromatické, kalich vejčitě trubkovitý s drobnými cípy, koruna je řepicovitá, trubka oranžová, dlouhá 1cm, zakončená 5 - 8mi rozloženými bílými cípy délky 5 - 7mm. Plodem je zploštělá hnědá kulatá tobolka délky 2cm a každý komůrka obsahuje 1 semeno.

Vyhovují mu okraje lesů.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Bruschia macrocarpa, N. dentata, N. tristis, Parilium arbor-tristis, Scabrita scabra, Scabrita triflora


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek