zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 33x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Pseudorlaya (Paprska)

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Pseudorlaya minuscula

Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 20cm. Listy jsou dlouhé 1,5 - 5cm a 2 - 3x zpeřené. Květenstvím je 3 - 4četný okolík a vlastní květy mají korunní lístky délky 1,5mm. Plody jsou eliptické a dlouhé 4 - 8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Daucus minusculus, Daucus pumilus subsp. minusculus, P. pycnacantha

Pseudorlaya pumila (Paprska nízká)

Roste ve středozemí od Portugalska po Řecko a od Maroka po Egypt, Sinajský poloostrov a Turecko jako jednoletka. Dorůstá výšky do 20cm. Je bohatě větvená. Listy jsou celkově kopinaté, 2 - 3x peřenosečné, dlouhé (1,5 -) 2 - 5 (i 6)cm, široké 1 - 2cm, ochlupené, úkrojky vejčité. Květenstvím je složený okolík ze 2 - 5ti zpravidla nestejných paprsků, mívá 2 - 5 čárkovitých špičatých listenů délky 0,5 - 1,5cm, okolíček tvoří 8 - 12 květů, mohou být oboupohlavné nebo pouze samčí, korunní lístky jsou dlouhé 1,5mm, bílé nebo narůžovělé a na vrcholu nadvinuté. Plodem je eliptická ostnitá dvounažka délky 0,7 - 1cm a šířky 5 - 6mm.

Vyhovují ji písčiny, duny, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Caucalis cretica, Caucalis maritima, Caucalis pumila, Daucus maritimus, Daucus microphyllus, Daucus pumilus, Daucus pumilus subsp. microcarpus, Daucus pusillus var. microphyllus, Orlaya bubania, Orlaya maritima, Orlaya maritima var. breviaculeata, Orlaya maritima var. microcarpa, Orlaya maritima var. tarhunensis, Orlaya pumila, P. bubania, P. maritima, P. pumila f. microcarpa, P. pumila subsp. microcarpa, P. pumila var. microcarpa


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020