zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 6x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Simmondsiaceae

Simmondsia

Existuje pouze 1 druh.

Na okyselení půdy a přihnojení doporučuji:
FLORIA Okyselovač půdy a kapalné hnojivo pro azalky a rhododendrony 1, 2 l / Okyselovač půdy a kapalné hnojivo pro květiny
za 89,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Simmondsia chinensis (Jojoba)

Pochází ze Sonorské a Mohavské pouště, Kalifornského zálivu, Arizony, Kalifornie a Mexika. Patří mezi dvoudomé stálezelené keře. Dožívá se 100 (i 200) let. Dorůstá výšky 0,5 - 1 (i 3)m. Kořeny mohou sahat do hloubky až 30m. Koruna je hustá a široká. Mladé větve jsou jemně ochlupené, olysávají. Vstřícné listy jsou krátce řapíkaté, dužnaté, kožovité, mají eliptický až pdolouhlý nebo dlouze vejčitý tvar, délku 2 - 6cm, šířku 1 - 2,5 (i 3)cm, barvu tmavězelenou až šedozelenou a voskovitý povrch. Žilnatina je zpeřená. Kvete drobnými žlutozelenými květy s 5 - 6ti kališními lístky bez okvětních lístků a s velkým množstvím tyčinek. Samčí květenství je široké 1 - 2cm, seskupené do hlávky a má 0,5 - 3cm stopku, délka kališních lístků je 3 - 4mm, samičí květenství má kališní lístky ochlupené a je seskupené do hroznu nebo jsou květy samostatné. Plodem je tobolka délky 1 - 2,5cm s 1 semenem. Zralá semena mají oválný tvar tvaru žaludu, délky 1 - 1,5cm, hnědé barvy. Jsou žláznaté a krátce ochlupené. Obsahují kolem 50% vosku.

Potřebuje plné slunce, sucho a písčitou půdu.

Množí se semeny nebo řízkováním.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Buxus chinensis, S. californica, S. chrysophylla, S. pabulosa


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019