Články

Nevyhazujte staré sáčky od čaje a nasypte jejich obsah k rostlinám

užitečným věcem, proto byste je neměli zbytečně vyhazovat. Skvěle se hodí i k využití na zahradu, a to nejen jako prvotřídní hnojivo, ale i jako odpuzovač některých škůdců a chorob.

Fotoinspirace: Pelargonie mnoha barev, tvarů i vůní

čas osadit truhlíky oblíbenými muškáty. Zahradnictví jsou plná lákavých sazenic – které si jen vybrat?

Jak a kdy nejlépe sázet rajčata: Vyrobte si rajčatový stan!

vysazení rajčátek. Nechcete letos zkusit jejich pěstování ve stanu? Že to zní jako nějaký výmysl? Naopak! Přečtěte si následující řádky a zjistíte, že to je vynikající nápad!

Jak správně pěstovat ředkvičky krok za krokem. Tento postup zvládne i dítě

Pěstování ředkviček je primitivní, klidně můžete na pomoc přizvat svou ratolest. Při správné péči, která není nijak složitá, se brzy dočkáte sklizně.

Proč naše babičky vysazovaly sazenice rajčat do záhonu zásadně nakřivo

do záhonu? Pak se vám bude jistě hodit několik praktických rad. Vyzkoušejte je.

Jak správně hnojit keře a stromy: Pravidla jsou jednoduchá a chyby se nevyplácí

i zeleniny se mluví i píše často, ale jak je to s hnojením stromů a keřů? Víte, jak na to? 

Fotoinspirace: Nejkrásnější zahradní cestičky, zvládnete je sami a téměř zadarmo

zahradní cestičky. Ty nejenže usnadní pohyb mezi záhony anebo zabrání zbytečnému chození po krásném trávníku, ale také zahrádku zkrášlí a zútulní. Leckdy ale jejich výstavba není úplně jednoduchá a je třeba na ni zavolat odborníky, existuje ale i několik způsobů, díky kterým si zvládne zhotovit krásnou a originální zahradní cestičku úplně každý, a to navíc až neuvěřitelně levně. 

Hitem internetu jsou miniaturní skalky: S větším květináčem je vytvoříte snadno

zahrad, kterým dávají leckdy až exotický nádech. Navíc pozemek krásně zútulní a oku velmi lahodí. Skvěle se ale hodí nejen na zahradu, ve své zmenšené verzi můžete mít skalku také na balkóně nebo dokonce na parapetu. Víte, jak si rychle a snadno vyrobit miniaturní skalku v jednom květináči?

Co všechno ještě můžete vysévat v květnu? Stíháte okurky, cukety i brokolici

Už? Nějak jste v tom fofru zapomněli vysít a předpěstovat své oblíbené plodiny? Nevadí, ještě není všem dnům konec! Stíháte jich určitě ještě dost. Stačí si vybrat!

Mšice nesnášejí ocet a mátu: Využijte toho a vyrobte si funkční přírodní postřik

se vám podařilo vypěstovat vytoužené bylinky, ale okamžitě je napadly mšice? Protivní škůdci se mohou objevit na všech zahradních, ale i pokojových rostlinách. Vyzkoušejte, jaké přírodní funkční postřiky můžete proti mšicím vyrobit doma.

Jak správně sázet cibuli: Když víte, jak na to, můžete ji pěstovat i na okně

těšit se z úrody této zdravé zeleniny. Pokud nemáte zahradu a velké záhony, nic se neděje, cibuli vypěstujete i na balkoně či parapetu v květináči.

Dosna indická: Exotickou krásku můžete v květnu vysadit ven. Působí monstrózně!

znáte z křížovek. Kanu v zahradě rozhodně nepřehlédnete! Právě přichází ten pravý čas na přesazení rostlin na zahradu.

Které hortenzie jsou nejméně náročné? Hortenzie latnatá je z nich nejskromnější

hortenzie. Jejich květenství je až neskutečně nádherné. Ale nebývá to s nimi úplně lehké! Co zkusit pěstovat hortenzii latnatou, která není až tak zhýčkaná jako hortenzie velkolistá?  

Celer je zázračná zelenina. Proč jej pěstovat a jak na to krok za krokem

s mnoha léčivými účinky. A v české kuchyni se bez něj jen tak neobejdete. Víte, jak na jeho pěstování? Poradíme vám.

Jak zdvojnásobit úrodu okurek: Pěstujte je na trávě

trávě? Pokud si právě připravujete záhon na své oblíbené nakládačky, můžete vyzkoušet tento postup, který vám zajistí bohatou a zdravou úrodu.

Hrášek můžete pěstovat, kde chcete: Udělejte mu šplhadlo

pěstování zeleniny frčí jako o závod. Pustili jste se i do pěstování hrachu? V době úrody vám děti doslova utrhají ruce, protože tuto pochoutku nesmírně milují. Hrách je poměrně nenáročný a můžeme ho pěstovat nejen na zahradě, ale klidně i na balkoně.

Trvalky, které milovaly naše babičky: Vysaďte zapomenuté druhy, jsou nádherné

zahradničení. Na trhu se neustále objevují nové druhy zeleně a všechny jsou tak krásné. Jestliže však chcete zahradu plnou nádherných trvalek, které se osvědčily u nás, pak raději zapátrejte, co pěstovala babička. Pomůžeme vám oživit paměť. Toto jsou nejkrásnější trvalky, které se ze zahrad už pomalu vytratily.

Kterým rostlinám nejvíc pomohou banánové slupky: Je to jedno z nejlepších hnojiv

banánové slupky do koše a raději je použijte jako přírodní hnojivo. Jak hnojivo připravit a kterým rostlinám dodá sílu a zdraví?

Jak pěstovat surfinie: Je to snadné, záplavu květů vám bude závidět celé okolí

názvem petunie, což je taková společnice surfinie. Ta je stejně velká, ale má převislou formu. Její plné, křehké a poměrně velké barevné květy vás uchvátí a z vaší zahrádky či balkónu udělají dokonalou oázu.

Zahradničení podle Měsíce: Úplněk ve znamení Štíra je ideální pro výsadbu

Je to měsíc lásky ke všemu živému, rostliny nevyjímaje. Přichází čas výsevu, výsadby, rostliny zaléváme, hnojíme, a staráme se o ně. Zkuste to v souladu s rytmem Luny, která přívětivě shlíží na naše zahrady, naše malé ráje na Zemi.

nejnovější 2 3 4 454 455 456 nejstarší
      © Aleš Kyral 2007 - 2022