Facebook
 
 
 

Články

Safari - Hrabe vůbec hrabáč? Nejen to, samička Skyla porodila v Safari Parku Dvůr Králové druhé mládě

Jak přesně popsat jedno zvláštní africké zvíře? Trochu se podobá prasátku a trochu mravenečníkovi, má zavalité tělo, dlouhý rypák, velké uši a na nohách kopýtka. Je to savec a jeho historicky první mládě se v Safari Parku Dvůr Králové narodilo před dvěma lety.

Natura - Výsledky ankety Zelená perla

Zelená perla – anketa, která zaznamenává nejhloupější a nejškodlivější výroky v oblasti ochrany přírody. Pořádá se už od roku 1995. Moderuje Markéta Ševčíková.

Meteor - Meteor o srážce Země s temnou hmotou, predátoru z muzea a mozku žen a mužů

Poslechněte si:01:09 Způsobila Tunguskou katastrofu temná hmota?14:13 Záhadná proměna vodního dráčka axolotla18:36 Predátor objevený v muzeu27:21 Co prozradil první snímek černé díry?35:06 Ovlivňují elektrárny počasí?43:50 Jaké jsou rozdíly mezi mozky mužů a žen?

Jak se pěstuje a nakládá zelí zvané hlavatka?

látkami, pročistí střeva, zasytí a přitom obsahuje minimum kalorií. Mezi nejlahodnější patří špičaté zelí podkrkonošské.

Květnová péče o trávník: sekáme, přihnojujeme a zaléváme

sekání. Když vyjde počasí, pustíme se i do provzdušňování nebo oprav holých míst. Zásadou zdravého trávníku je, že květnové přírustky nesmíme mulčovat. Nezapomínáme ani na zálivku a hnojení speciálními přípravky.

Nastává čas výsadby rajčat: Rady a tipy pro zaručený úspěch

sladké rajče je zdravé potěšení. Navíc se jedná o pohledné a nijak zvlášť náročné rostliny.

VIDEO: První odchované mládě ohroženého kočkodana v liberecké zoo prospívá dobře

V liberecké zoo se poprvé podařilo odchovat mládě ohroženého kočkodana Dianina. Má se čile k světu, matka se o něj pečlivě stará.

Dvacet minut Radiožurnálu - Daniel Pitek: Hospodaření je špatné a nepomáhá vodu zadržovat

Pestře strukturovaná krajina, lepší hospodaření na polích a v lesích, organická hmota do půdy… To vše jsou podle soukromého zemědělce a lesníka Daniela Pitka správné postupy, které by měly pomoci v boji proti suchu. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu říká, že Národní koalice pro boj se suchem neřeší příčiny sucha, ale až důsledky.

Vyséváme bazalku: zelenou, vínovou, skořicovou, citrónovou…

v italské kuchyni nepostradatelná. Pěstování ze semen je levné a snadné, není třeba pouze kupovat narychlené sazenice.

Nastýlka uchová půdu živou. Využijte trávu, listí, štěpku i plevel

a tudíž ji uchovává živou a úrodnou. Právě při hrozícím suchu význam mulčování ještě stoupá.

Zprávy - Díky projektu We love Šumava bude v tamních lesích o stovky stromů víc

V sobotu 11. května se už počtvrté na Železnorudsku sejdou dobrovolníci, aby společně vysadili další duby, buky a podobně. Celkem by měla být Šumava bohatší o tisíc stromů.

Zprávy - Kůrovcová kalamita a velký jarní vítr. To je pohroma i pro značkaře cest a turisty. Přeháníme?

Turistické značky na Náchodsku ubývají. Důvodem je kácení lesů kvůli kůrovcové kalamitě a také polomy, které způsobil silný vítr letos na jaře. Reportérka Jana Házová se spolu s předsedou značkařského obvodu Náchod Josefem Simonem vypravila na místní žlutou turistickou stezku. Přišli tam právě ve chvíli, kdy lesní dělníci odklízeli pokácené dřevo.  

Příběhy z Vysočiny - Ve farském kázku nad Opatovem visí dendrofon. Vyrobili ho jihlavští ochránci přírody

Už v osmdesátých letech minulého století se skupinka jihlavských studentů připojila k ekologickému hnutí Brontosaurus. Láska k přírodě jim vydržela až dodnes.

Léčivá slzovka a recept na její přípravu

tělo silný detox? Nebo byste jen rádi zařadili do svého jídelníčku nějakou novou zdravou potravinu? Pak byste rozhodně měli vyzkoušet slzovku. Tato obilnina se dá pěstovat i v našich podmínkách. Při pravidelné konzumaci vylepší nejen stav pleti, ale i celkovou odolnost organismu.

Není nad vlastní okurky: Je nejvyšší čas zasít semena

Jak je pěstovat, abychom sklidili opravdu pěkné a chutné plody?

Zprávy - Do Adršpašsko-teplických skal míří velké množství turistů. Na jejich chování dohlíží ochranáři

Do Adršpašsko-Teplických skal míří v těchto dnech tisíce turistů. Velká část z nich přijíždí z Polska, začátek května naši sousedé každoročně využívají právě k návštěvě Broumovska. Dopravu v okolí skal proto regulovali policisté i hasiči, přijíždějící auta odkláněli na vzdálenější parkoviště. 

Dnešní Plus - Až milionu druhů hrozí podle OSN vyhynutí. Dalšímu poklesu můžeme zabránit, říká spoluautor zprávy

Rozmanitost rostlinných i živočišných druhů celosvětové klesá. Až milionu druhů aktuálně hrozí vyhubení. Uvádí to v pondělí uveřejněná zpráva OSN o stavu světové biodiverzity.

Host ve studiu - Šťastné loučení ve Dvoře Králové. Nosorožci se vrátí tam, kam patří, do africké přírody

Dnes se podíváme do Dvora Králové nad Labem. A povídat si budeme o zvířatech, jak jinak, protože naším hostem je mluvčí Safari Parku Dvůr Králové Andrea Jiroušová.

Plevele obtížné i užitečné: Osm na zahradě častých druhů

včas odstranit, aby neutiskovaly pěstované rostliny. Ale je škoda zároveň nevyužít vše dobré, co nám nabízejí.

Safari - I zvířecí říše má svého „bose“. Píše se sice s jedním „s“, ale naši pozornost si určitě zaslouží

Teď si na chvíli představte, že i zvířecí říše má svého „bose“. A najdete ho mezi domácím indickým a africkým skotem. Píše se sice s jedním „s“, ale naši pozornost si určitě zaslouží. Patří do skupiny zakrslých afrických zvířat, o která se mimo jiné v Safari Dvůr Králové stará Domika Stempa. 

nejnovější 3 4 5 243 244 245 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019