Články

Muškáty: V srpnu si je snadno namnožíte: 3 triky, aby řízky rychle zakořenily

balkónu či zahrady. A není se čemu divit, když mají tak okouzlující květy a jsou poměrně nenáročnou rostlinou. Právě srpen je ideálním měsícem pro namnožení téhle nádhery. Jak ale postupovat, abychom rostlinu správně nařízkovali a nemuseli utrácet za nové sazenice?

Pivoňky: Teď je ideální čas na jejich výsadbu. Pozor na chyby, které neodpouští

pivoňkové keře? Právě nyní přichází ten pravý čas na jejich výsadbu nebo rozsazování již starších keřů. Prospěje jim to a příští rok bude mít zahrada o další nádhernou ozdobu navíc. Jak na to, abychom udělali všechno správně? 

Líhnou se vám v dešťovce na zahradě komáři? Přírodní řešení máte ve špajzu

Hrozí však, že se v ní zalíbí komárům, a může se stát jejich dokonalou líhní. Jak se hmyzu v tomto případě zbavit? Proti tomuto nebezpečí perfektně funguje jednoduchý trik, který vám prozradíme.

Zapomenutý strom našich předků: Podle vědců jsou jeho plody zdravotní zázrak

Dejte se do pěstování stromu našich předků. Oskeruše je atraktivní a dlouhověký strom, jehož plody mají až neuvěřitelné zdravotní účinky. 

Suchý potok je hitem internetu. Odborníci tvrdí, že ho v zahradě má mít každý

takový suchý potok jen na okrasu nebo je to vyloženě dobrý nápad i z jiného důvodu?

Černý bambus: V zahradě vypadá přímo magicky, ale málokdo ho zná

exotická rostlina, která se pomalu dostává i do českých zahrádek. Je velice atraktivní, a to především barvou kmene a listů, které procházejí zajímavou proměnou. 

Zkušení zahradníci koncem léta přikrývají záhony textilií. Dělejte to radši taky

a tak se můžeme těšit na sklizeň mrkve a další kořenové zeleniny, která by měla v dobrých podmínkách vydržet i několik měsíců. Pak si ale všimneme, že něco není v pořádku – objevili se škůdci a úroda je zničená. Proto, aby se to nestalo, mnohdy stačí záhony překrýt netkanou textilií. 

Ocún obrovský: Tuhle podzimní nádheru vám budou všichni závidět. Podívejte

Skvělou volbou je dozajista ocún obrovský nazývaný také podzimní šafrán. Znáte ho? Je nádherný! Podívejte.

Okrasné kaštany vysazovali už monarchové: Některé druhy kvetou i teď v létě

mohutné, na jaře nádherně kvetoucí stromy. To platí o jírovci maďalu, existuje však řada dalších druhů a kultivarů. Některé kvetou v srpnu, jiné se vejdou i na menší zahradu.

Zapomenuté trvalky našich babiček: Bezúdržbové floxy kvetou od jara do podzimu

barev, pak jsou určitě odbrou volbou floxy, rostlinky, které pro naše babičky bývaly samozřejmostí, ale my jsme na ně už tak trochu zapomněli. Je tedy nejvyšší čas znovu se přesvědčit o jejich jednoduché kráse. Pěstování není složité. 

Mavuň červená: Bezúdržbová, zvládá sucho i horko a kvete do prvních mrazíků

zahrádky, kam lákala mnoho motýlů a užitečného hmyzu. Odolává statečně i suchu a můžete ji vysadit na přímé slunce. Řeč je o nádherné trvalce s názvem Mavuň červená.

Kalina: Kroutí se jí listy? Zasáhněte hned, než se to rozleze po celé zahradě

už jsme se rozhodli pro divočejší, nebo jasně upravenou formu, pro zahrádku jako z časů našich babiček nebo pro moderní pojetí odpočinkového prostoru s perfektně udržovaným trávnkem. Jen si musíme dát pozor, aby se kalina nestala postrachem celé zahrady. 

Nejkrásnější hortenzie: Jiný druh patří na slunce, jiný do stínu. Podívejte

mohou rozzářit každou zahradu. Vybírat můžete z mnoha druhů, ale měli byste vědět, které patří do stínu a kterým udělá dobře, když je umístíte na slunce.

Kterou zeleninu vysít teď v srpnu? Bohatá úroda na podzim, v zimě i zjara

jsme sklidili plodiny zaseté a zasazené na jaře, by byla velká škoda. Pozemek můžeme využít i teď a sklízet v zimě, kdy se hodí várka čerstvé zeleniny víc než kdy jindy. Jak na to, abychom získali co nejvíc? 

Jak nabrousit zahradní nůžky: 4 snadné kroky, které zvládne i nešika

nám dokáží znepříjemnit den. Ostré nože a nůžky jsou k nezaplacení. Co na tom, že jsou kvalitní, když neslouží! Jak je udržet v dobrém stavu a ostré? Nabrousit zahradní nůžky zvládne každý, jen je potřeba vědět, jak na to.

Maliny: Jak ořezat výhony po sklizni a čím je teď pohnojit? Záleží na druhu

plodící keře plné sladkých šťavnatých malin? Není to tak velký problém, maliny ani nepotřebují příliš našeho času. Právě v srpnu bychom se jim ale přece jen měli alespoň trochu věnovat. Je po sklizni a přichází ideální doba na jejich prořezání. 

Motýlí keř je vyčouhlý? Chyba může být v nesprávném řezu, ale i jinde

je známá svým bohatým a zajímavým květenstvím, která přitahují motýly a další opylovače. Pokud však váš keř nevypadá tak, jak byste si přáli, může být problém v nesprávném pěstování. Nedělejte proto zbytečné chyby.

5 nápadů, jak upravit předzahrádku. Bloomcore je hitem internetu! Podívejte

by být vždy zajímavá a dostatečně reprezentativní. Je to první prostor, co příchozí vnímají. Máme pro vás zajímavé tipy a nápady, které můžete s trochou vlastní fantazie využít. Znáte například styl bloomcore?

3 problémy s trávníkem, které není nutné řešit. Nepřiděláváte si zbytečně práci?

že by mohl být ještě lepší? Možná se snažíte vyřešit zbytečné problémy, které ve skutečnosti nejsou důležité. Často se jedná hlavně o plevel a sečení.

10 základních druhů plevele: Jak je poznat a jak proti nim efektivně zasáhnout

téměř nadlidský úkol, a tak je dobré vědět, jak na něj. Jednoduchá základní rada zní, že bychom neměli nic zanedbat. I z péče o naše zdraví dobře víme, že prevence je lepší než následná léčba a stejně to platí i v tomto případě. Naučme se plevel rozeznávat a bojovat proti němu v samém počátku jeho usazování se na našem pozemku. 

nejnovější 3 4 5 519 520 521 nejstarší
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek