Facebook
 
 
 

Články

Zápisník zahraničních zpravodajů - Malý ostrůvek Magawish u egyptské Hurghady trápí tuny plastového odpadu

Nejen turisté, ale samotní Egypťané mohou za plastovou zkázu korálových útesů. Štěpán Macháček se vydal za lidmi, kteří se situaci snaží řešit.

Zprávy - V Rapotíně na Šumpersku poprvé napustili novou vodní nádrž v lokalitě pod Tulinkou

Novou rekreační zónou se může pochlubit Rapotín na Šumpersku. Vznikla v lokalitě Pod Tulinkou, kde stávala za komunistického režimu tanková střelnice Rudé armády. V místě teď lidé najdou malou nádrž, která má obci pomoct v boji se suchem. Po zimě se poprvé začala plnit vodou.

Zvěřinec - Zvěřinec s MVDr. Františkem Špručkem

Veterinární a chovatelskou poradnu pro vás otevíráme s veterinárním lékařem nebo odborníkem na chov domácích zvířat.

Zvěřinec - Zvěřinec s MVDr. Františkem Špručkem

Veterinární a chovatelskou poradnu pro vás otevíráme s veterinárním lékařem nebo odborníkem na chov domácích zvířat.

Větrník - Host ve studiu - Staňte se na chvíli vědcem, říká fenoložka Lenka Bartošová

„Spolupracujte s Akademií věd ČR a sledujte vývojové fáze rostlin a stromů. Každý má tu možnost. Kdo se k nám přidá, dozví se, na jakých zákonech funguje příroda a jak vlastně rostou klíčové rostlinné druhy naší krajiny.“

Zvěřinec - Zvěřinec s MVDr. Petrem Procházkou

Veterinární a chovatelskou poradnu pro vás otevíráme s veterinárním lékařem nebo odborníkem na chov domácích zvířat.

Safari - Kdybyste mezi opicemi hledali největší elegány, určitě by zvítězily guerézy

V Safari Parku Dvůr Králové žijí tyto opice v poklidu v jednom pavilonu se šimpanzi. Samozřejmě v samostatných expozicích, protože ve volné přírodě jejich soužití vůbec idylicky nevypadá. Na výpravě za guerézími mláďaty to potvrdila mluvčí královédvorské zoo Andrea Jiroušová reportérce Daně Voňkové.

Natura - Natura bez obalu: O zbytečném množství plastových obalů

Bez obalu - to je téma dnešního ekologického magazínu Natura. Balíme potraviny zbytečně? A je budoucnost prodeje jídla v bezobalovém nakupování?

Meteor - Meteor o rybě, co se pozná v zrcadle, slunečních skvrnách a chilli papričkách - kopie

Poslechněte si: 01:18 Propaganda v sociálních médiích 16:17 Kdo objevil sluneční skvrny? 20:48 Pozná se ryba v zrcadle? 33:13 Cesta do středu Země 47:30 Proč jsou chilli papričky tak pálivé?

Keře pro krásnou jarní zahradu: Které kvetou v březnu, dubnu a květnu?

to bylo za zahradu, kdyby v ní nebyly okrasné keře. Dokonce kvetoucí, a dokonce kvetoucí i na jaře. Máme-li však jen malou zahrádku, vybíráme je pečlivě. Tak, aby si podávaly štafetu po celé jaro.

Výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana: krásy rostlinného těla

ročník oblíbené výstavy orchidejí má podtitul krásy rostlinného těla. Na výstavě v pražské botanické zahradě můžete až do 31. března obdivovat tvarové výstřelky i orchidejová nej. Vystavené jsou nejen vyšlechtěné odrůdy, ale také původní, tzv. botanické orchideje.

Dobré dopoledne - PORADNA: Za kácením stromů nejčastěji stojí bezpečnost

Vadí vám, že se ve městech kácí vzrostlé stromy? Třeba i na náměstí v Jihlavě? Důvody přišla vysvětlit vedoucí Odboru životního prostředí jihlavské radnice Katarína Ruschková.

Strážci národního parku České Švýcarsko likvidují černé skládky po neukázněných turistech

Do národního parku České Švýcarsko a Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce vyráží na jaře hlídky strážců, aby uklidili nepořádek po turistech a tábornících. Pod převisy tam totiž přespávají nejen trampové, ale i přírodě méně blízcí návštěvníci, kteří po sobě zanechávají velký nepořádek.

Křížem krajem - Sněženkové království. V Sedlnicích vykvetly miliony sněženek

Okolí Sedlnic na Novojičínsku rozkvetlo chráněnými sněženkami. Koberce bílých kvítků pokrývají tamní zámecký park, okolí kopce Peklisko i Boroveckých rybníků. Všechna tato místa jsou součástí přírodní památky Sedlnické sněženky. A na symbol jara jsou místní patřičně hrdí.

Nejkrásnější kamélie - kam se za nimi vypravit?

sebe díky svým nádherným květům vždy poutaly zájem milovníků květin. Jejich obliba je vysoká i v současnosti. Každoročně se nejen u nás, ale i v zahraničí, pořádá několik výstav, na kterých tyto krásky můžeme spatřit v období plného květu.

Jihočeši - Milan Koželuh zná Novohradské hory jako nikdo jiný, jednomu místu se ale vyhýbá

„Přišli jsme do Stříbrných Hutí přesně v ten den, kdy zezlátlo listí na stromech a začalo opadávat,“ vzpomíná Milan Koželuh na jedno podzimní odpoledne v Novohradských horách.

Dobré dopoledne - PORADNA: Stromy ve městě nemají ideální podmínky

Dožije se třeba lípa zasazená uprostřed města vysokého věku? Většinou ne, ale existují výjimky, řekla v poradně Katarína Ruschková.

Jarní kypření půdy zvládnete kypřičem, motykou okopávejte jen povrchově

na zahrádce patří k prvním jarním pracím. Účelem okopávání je rozrušit neprostupnou krustu na povrchu, zabránit růstu plevelů a podpořit zadržování vláhy. Kypřič patří k základnímu vybavení pro větší zahradu. S motykou si počínáme opatrně, abychom nenadělali škodu.

Jarní sasanky v přírodě i na zahradě: Jak je poznat, jak je pěstovat?

lesy pokryjí kobercem něžných bílých květů sasanek. Roste u nás však více druhů než sasanka hajní, s květy bílými i žlutými. A na zahradě můžeme pěstovat i sasanky cizokrajné.

Ráj pro akvaristy existuje. V České Lípě

Akvária plná rostlin, ve kterých se rodí rybičky, na dně vrstva sedimentů ale přitom žádný zápach a ani žádná chemie. To jsou akvária Petra Jasanského. Nahlédnout do nich můžete v galerii Vodní světy v České Lípě.

nejnovější 3 4 5 230 231 232 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019