Facebook
 
 
 

Články

Skleníky Vitavia Garden se hodí pro zahrádky i zahradnictví

Český trh nabízí množství různých druhů skleníků, většinou s prosklením ze skla. Novinkou posledních let se staly stavebnice skleníků z hliníku nebo plastu s prosklením z polykarbonátu. Kvalitní značkové stavebnice dodává firma Lanit Plast.

Pěstování skalniček pro začátečníky

Jaro je ideální dobou k osázení skalky. Jak docílit toho, aby byla krásná po celý rok a rostlinám se dařilo? Kromě klasických alpinek, rostlin z horských oblastí celého světa, můžete využít i sukulenty, cibuloviny, trávy a zakrslé jehličnany.

Který zahradní nábytek vybrat na terasu

Čím pohodlnějším zahradním nábytkem vybavíme terasu, tím příjemnější chvíle tam strávíme. Jak ho vybírat, aby venku vydržel, aby se nám líbil a aby se hodil do přírodního prostředí?

Jak prořezávat rybíz: krok za krokem, rok po roce

Rybíz bude každoročně dávat bohatou úrodu velkých bobulí pouze při pravidelné údržbě řezem. Jak postupovat od prvního roku u rybízu červeného, bílého a černého? Jak řezem udržovat formu keřovou a stromkovou?

Kamzičník východní, sluníčko pro venkovskou zahradu

Květenství kamzičníku připomíná kopretinu, je ale celé zářivě žluté a vykvétá mnohem časněji. Tato trvalka je velmi vděčnou a nenáročnou ozdobou zahrad, nejvíce ladí k venkovskému stylu. Přitahuje množství včel, kterým zpokutuje první jarní potravu.

Pilofor Light: optimální ochrana pozemku plotovým systémem

Přemýšlíte, jak svůj pozemek ochránit před nevítanými návštěvami? Rádi byste zajistili bezpečnost dětí na hřištích a znemožnili vandalům ničit sportoviště? V takových případech pomůže panelové oplocení ze svařovaných drátů systému Pilofor Light.

Jak upravovat vodu v okrasném a koupacím jezírku?

V přírodní koupacím jezírku se o čistotu vody starají rostliny a filtrace, ovšem přesto někdy může dojít k přemnožení řas, sinic, zákalu vody. Pak je třeba zasáhnout pomocí šetrných přípravků, které přírodní rovnováhu nenaruší, ale naopak podpoří.

Vypěstujte si vlastní bio zeleninu na balkóně

Rádi byste letos pěstovali zdravou bio zeleninu pro své děti – zeleninu bez chemických hnojiv a postřiků, která opravdu prospěje jejich zdraví? Je tu řešení: vyzkoušejte zcela jedinečnou výrobkovou řadu Agro Natura.

Zvonky na zahradě: půvabné trvalky a dvouletky mají mnoho tváří

V evropské přírodě kvetou droboučké horské zvonečky i mohutné dvoumetrové zvony. Rozmanité druhy a kultivary zvonků s květy blankytnými, růžovými i bílými vkusně ozdobí i každou zahradu.

Odrůdy jahod, které vás nezklamou

Jahody, podobně jako i další druhy ovoce a zeleniny, byly po desetiletí šlechtěny a tříbeny. Můžete proto vybírat z mnoha odrůd, které se liší dobou sklizně, chutí, tvarem i barvou plodů, vůní i nároky na pěstování.

Pěstování petúnií: Jak docílit záplavy barevných květů?

Petúnie patří k nejatraktivnějším balkónovým květinám. Dosahují neuvěřitelné šíře v rozmanitosti barev, vzorů i velikostí květů. Při správné péči vytvoří fantastické květinové vodopády. Jaký potřebují substrát, zálivku, hnojení a jak je ošetřovat?

Natura (07.04.2011 10:00)

Stopa v písku (Radek Mikuláš, Martin Mazuch, Marek Janáč). Kdo zachrání borovici? (Jaroslav Petr). Jaguáři v brazilském Pantanalu (Radana Dungelová, Jan Dungel). Pocta koním (četba, 5.díl).

Jak pěstovat muškáty: zimování, jarní ošetření, řízkování, hnojení

Jedna sazenice muškátů může bohatě kvést po mnoho let, pokud jí dopřejete vhodnou péči. Základem úspěchu je správné zimování, v létě dostatek světla, vody a hnojiva. To si můžete připravit i z vlastních zdrojů. Muškáty lze i snadno množit.

Zahradní nářadí potřebuje údržbu

Kdyby nářadí umělo, vyprávělo by. Některé hrdě a s radostí o svém šťastném životě u pořádného majitele, který hýčká vazelínkou dokonce i lopatu a rýč. Jiné by se smutkem na zrezivělé čepeli zoufale volalo: „Už to dlouho nevydržím…“

Jak vybrat olej Mogul pro zahradní techniku

Mazací oleje hrají stěžejní roli pro funkčnost a životnost zahradní techniky. Navíc se speciálně v této oblasti zákazníci zajímají o kvalitní produkty s dlouhou životností a současně šetrné k životnímu prostředí. Takové oleje nabízí společnost Paramo.

Vybíráme odrůdy okurek: jarní výsev a výsadba

Bohatou úrodu okurek přinese kombinace vhodné odrůdy a metody pěstování. Ing. Holman, který se pěstováním a šlechtěním okurek profesionálně zabývá více než 40 let, poskytuje čtenářům iReceptáře cenné rady a zkušenosti.

Výživa růží a kvetoucích keřů na míru hnojivy Silva Tabs

Růže v mnoha rozmanitých formách stále zůstává nejoblíbenější okrasnou rostlinou. Je ale poměrně náročná na výživu, bez které nemůže plně rozvinout svou krásu. Pomalu rozpustná hnojiva ve formě tablet růžím poskytnou veškeré potřebné živiny po dlouhou dobu.

Nebeský modřenec vysaďte pod keře a stromy, do skalky i na záhony

Modřenec je nenáročná a mrazuvzdorná okrasná cibulovina, jejíž květenství má barvu hlubokého nebe. Časem tato rostlina na zahradě vytvoří krásné, modře kvetoucí trsy s velmi příjemnou vůní.

Rašelina jde jahodám k duhu!

Sladké, červené jahody patří mezi nejoblíbenější ovoce. Milují je děti i dospělí, záhonek čerstvých jahod by neměl chybět na žádné zahrádce. Pěstovat je lze i v nádobách. Aby dobře prospívaly a plodily, připravila pro ně Rašelin Soběslav Speciální substrát i hnojivo, ušité jahodám na míru.

VÝSTAVA ROZCHODNÍKŮ 2011nejnovější 247 248 249 266 267 268 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019